Price: ₹32,012
Original Price: ₹80,356
<div> <div></div> </div> <div> <div> <div> <p><span>Good Description: "Refurbished-Good condition" products have been professionally restored by our certified technicians. Prior to shipment, the products undergo extensive inspection and sanitization in order to guarantee proper working efficacy and customer satisfaction. Cosmetic condition is acceptable; signs of prior use include (but are not limited to) scratches or dust spots/white spots on the screen and dents or subtle cracks on the item's housing. Battery health is guaranteed to be above 80%. There are no screen cracks on "good" rated products. Tested for Key Functions, R2/Ready for Resale.</span></p> <p> </p> <p><strong>Apple iPhone 14 - 128GB / 256GB / 512GB</strong></p> <p>Brand Apple<br>Operating System iOS 16<br>Ram Memory Installed Size 8 GB<br>Memory Storage Capacity 512 GB<br>Screen Size 6.1 Inches<br>Resolution 2532 x 1170<br>Model Name iPhone 14<br>Wireless Carrier Unlocked for All Carriers<br>Cellular Technology 5G<br>Connectivity Technology Wi-Fi<br><br>OS iOS 16<br>Wireless communication technologies Cellular<br>Connectivity technologies Wi-Fi<br>GPS True<br>Special features Dual SIM<br>Other display features Wireless<br>Human Interface Input Touchscreen<br>Scanner Resolution 2532 x 1170<br>Other camera features Front<br>Form Factor Slate<br>Color Purple<br>Battery Power Rating 3600 Amp Hours<br>Whats in the box Power Adapter<br>Manufacturer Apple Computer<br>Date First Available November 23, 2022<br>Memory Storage Capacity 512 GB<br>Standing screen display size 6.1 Inches<br>Ram Memory Installed Size 8 GB<br>Weight 5.92 ounces<br></p> </div> </div> </div> <ul></ul>
| Color | Starlight |
| Brand | Apple |
| Model | Apple iPhone 14 |
| Screen Size | 6.1" |
| Operating System | i0S 17 |
| Rear Camera | 12MP |
| Condition | Used - Good |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 60 Hz |
| Phone Battery Capacity | 3279mAh |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | Apple |
| SKU | sw2411140746656851 |
Brand Name: Apple
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/Apple-sc-014441901.html
Quality: 8976241 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.